iOS 10 Tanıtıldı

WWDC 16 etkinliğinde iOS 10 sürümünü tanıttı. İşte İOS 10 ile gelecek yenilikler

iOS kilit ekranını yeniden dizayn edecek ve kilit ekranına oldukça sade gözüken bildirimler yer alacak. Kilit ekranında 3D Touch özelliği kullanılabilecek. iOS 10 ile birlikte önyüklü gelen uygulamalar da silinebilecek.

– Denetim merkezi baştan aşağı yenilenecek ve 3D Touch özelliği bulunan telefonlarda daha fazla kısayol yer alacak.

-iOS 10 ile çekilen fotoğraflar artık farklı bir şekilde kategorize edilecek. Çektiğiniz fotoğraflardaki kişilere veya mekana göre analiz edilecek ve otomatik olarak albüm oluşturulacak.

-iOS10 ile mesajlarda gelecek olan en büyük yeniliklerden bir tanesi de gizli mesajlar. Mesaj gönderirken gizli mesajlar oluşturabileceksiniz ve okunması için sadece üzerine tıklanması yeterli olacak. Özel günlerde veyahut herhangi bir özel anda kullanılabilecek güzel bir özellik olarak öne çıkıyor. Ayrıca mesajlarda kullanacağınız emojilerde eskisinden daha büyük gözükecek ve istediğiniz takdirde söylemek istediğinizi emojiye çevirmek isteyip istemediğiniz sizin onayınıza sunulacak.

-iOS 10 ile uygulamaların önbellekleri artık silinebilecek ve gereksiz yere uygulamaları ve telefonu yavaşlatan önbellek sorunundan kurtulmuş olacağız.

(21)

0 yorum bulunmaktadır. “iOS 10 TanıtıldıYorum ekleyin →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir